DENTALİS

LAMİNA / BONDİNG DİŞ KAPLAMA

Lamina (Yaprak Porselen) Diş Tedavisi

TEDAVİLERRANDEVU FORMU

LAMİNA / BONDİNG DİŞ KAPLAMA

Lamina (Yaprak Porselen) Diş Tedavisi

Lamina diş kaplama tedavisi özellikle ön grup dişlerde gülüş tasarımı yapmak, parlak ve güzel dişler elde edebilmek için yüksek estetik özellikleri olan uygulamalardır. Hastanın beklentileri ve dişlerinin ağız içindeki durumları değerlendirilerek doktorunuz size bonding ya da lamina (yaprak porselen) önermektedir. Lamina (yaprak porselen) özel ölçü sistemleri ile detaylı bir ölçü alınarak laboratuvar ortamında yapılır.Estetik özelliği yüksektir ayrıca parlak ve doğal bir görünüme sahiptir.

lamina-diş-kaplama

Kompozit Lamina Diş Uygulamaları

Çürük, kırık, yapısal bozukluğu olan dişler, renkleşmiş veya ayrık olan dişlerin ,diş ile aynı renkte olan bir kompozit rezin materyali ile yeniden onarılması ,estetik bir form kazandırılması işlemidir. İşlemin en önemli avantajı; aynı gün içerisinde problem tamamen çözülebilir, prova seansları gerektirmez. Diğer bir avantajı da dişte herhangi bir kesime ihtiyaç olmamasıdır. Kullanılan kompozit materyali diş ile aynı renkte seçileceği için herhangi bir renk farkı hissedilmez.

Bonding uygulanan bir dişte parlatma işlemi maksimum düzeyde yapıldığı için ekstra bir lekelenme görülmez.6 aylık rutin kontrollerde, normal diş yüzeylerinde  de görülebilen  çay ,kahve ,sigara vb. içimine bağlı lekenlenmeler, basit cilalama işlemiyle giderilir. Hastamız uzun yıllar dişini sağlıklı olarak kullanabilir.