DENTALİS

DİŞ BEYAZLATMA


TEDAVİLERRANDEVU FORMU

DİŞ BEYAZLATMA

Bleaching (Diş Beyazlatma) Yöntemi

Diş beyazlatma tedavisi; yıllar içerisinde dişler üzerinde sigara tüketimi, yiyecek – içeceklerin (çay, kahve, şarap vb.) oluşturduğu renk değişikliklerini gidermek veya mevcut diş rengini açmak amacıyla yapılan işlemdir. Dişleri beyazlatmak için çeşitli yöntemler mevcuttur.

Doktorunuz  yardımıyla klinik ortamında uygulanan profesyonel beyazlatma, diğeri ise evde yine doktorunuzun önerisi ile uygulanan ev beyazlatma sistemidir.
Kliniklerde uygulanabilen sistemler Office bleaching olarak bilinen ofis tipi beyazlatma sistemleridir. Diş laboratuarında yaptırılan dişlerinize uyan özel bir plakla yine doktor kontrolünde evde yapılan beyazlatma sistemi ise ev tipi olanıdır (home bleaching). Evde yapılan beyazlatma tipi için, beyazlatma jelinin etkisine bağlı olarak gece uyurken veya birkaç saat dişe temas etmesini sağlayacak bir diş kalıbına (plak) ihtiyaç vardır.

diş-beyazlatma

“Ofis tipi diş beyazlatma” iki şekilde uygulanabilir. Hekiminiz çok güçlü bir beyazlatma maddesini tek başına veya lazerle birlikte kullanır. İkisiyle beraber diş doktoru dişinizi plaktan arındırmak için öncelikle dişinizin yüzeyini temizler. Daha sonra jeli beyazlatma sürecine yardımcı olması için ışık yardımıyla kullanılır. Genelde jel tek başına kullanılabilir ama bazılarının lazer ışığına ihtiyaçları vardır. Lazer dişi beyazlatmaz ama beyazlatma jelinin aktivite ederek gerekli kimyasal reaksiyonu başlatır (lazer dişin içine işlemez.). Bu işlem anında sonuç vermesine rağmen istenilen beyazlık seviyesi için birden fazla seans da gerekebilir bu yine doktorunuzun sizi yönlendirmesiyle alakalıdır.

Bleaching seansları arasında ve işlem bitiminden sonraki 1 hafta içinde dişlerde hassasiyet görülebilir. Bitim seansından sonra  kullanılan hassasiyet giderici  özel patlar ve diş macunları ile  bu hassasiyeti oldukça azaltmaktadır.Yapılan beyazlatma işlemi doğru şekilde uygulanırsa dişlere herhangi bir zarar  vermez.

Ankara’da Diş Beyazlatma Kliniği Nerede?

Hangi beyazlatma sistemi kullanılırsa kullanılsın, dişinizin renginin ne kadar beyazlaşacağı tedavi başındaki rengine ve renk kaybının nedenine bağlıdır. Diş beyazlatma tedavisinin ne zaman bitirileceği hem kişisel hem de diş hekiminizin onayı ile sonuçlandırılacak bir tercihtir. Diş beyazlatma işlemleri yapılırken en dikkat edilmesi gereken nokta diş yapınıza uygun renkte beyazlatma işleminin yapılmasıdır.

Diş Beyazlatma Klinikleri İletişim Bilgileri

Ankara Diş Beyazlatma Kliniği Telefonları için +90 312 286 31 31 numaraya arayabilirsiniz. İstanbul Diş Beyazlatma Kliniği randevusu için +90 212 216 45 96. Antalya diş beyazlatma operasyonları için de +90 242.332 26 26 arayabilirsiniz.