DENTALİS

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş Tasarımı ile Gülümsemekten Korkmayın!

TEDAVİLERRANDEVU FORMU

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş Tasarımı tamamen kişiye özel bir uygulamadır.

Dişler, gözlerden sonra yüzde ilk dikkat çeken bölgedir. Aynadaki gülümsemenizden memnun değilseniz, siz de gülüş tasarımını denemelisiniz. Gülümsemeniz yaşınız, ruh haliniz hatta karakteriniz hakkında ipucu verir.

Diş rengi sizi dinamik ya da yorgun; formu maskülen veya feminen; boyutları genç ya da yaşlı gösterebilir. Bu yüzden gülüşünüz tasarlanırken pek çok kriter göz önüne alınmalıdır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı, öncelikle hasta yüzünün farklı açılardan fotoğraflarının çekilmesiyle başlar. Bu fotoğraflar analiz edilerek; yaş, yüz şekli, ten ve göz rengi, dudak yapısı, gülme hattı ve diş eti görünürlüğü (pembe estetik) baz alınarak, kişiye özel gülüş tasarlanır. Hastanın diş modeli üzerinde yapılan çalışma ağız ortamına aktarılarak, hastanın tedavi sonucunda yaklaşık olarak karşılaşacağı sonuç kendisine gösterilir. Hastanın isteği doğrultusunda gereken değişiklikler yapıldıktan sonra, aynı dizayn porselenden elde edilir ve hasta yeni mükemmel gülüşüne kavuşur.

gülüş-tasasrımı-dentalis

Gülüş tasarımı digital olarak da yapılabilir. Elde edilen yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılır. Digital Smile Design yazılımları kullanılarak hastaya birkaç farklı gülüş dizaynı ekranda gösterilebilir. Böylece farklı diş formları ve rengi değerlendirilerek hastaya en uygun seçim yapılır.

Gülüş tasarımı beyazlatma, bonding, kompozit lamine, porselen lamine, zirkonyum destekli porselen kaplamayla yapılabilir. Sizin için doğru olan tedavi seçeneği diş hekiminiz tarafından önerilecektir.