Uzm. Dr. Dt.

Koray TUNA

Diş HekimiDENTALİS ANKARA

İLETİŞİM BİLGİLERİ


+90 312 286 31 31

infoankara@dentalis.com.tr


1979 Sivas (Gürün) de doğmuştur. İlk öğretimini Çankaya ilkokulunda, orta ve lise öğretimini Yıldırım Bayezıt Anadolu lisesinde tamamlamıştır. 1997 yılında Hacettepe Üniveristesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini tamamladıktan sonra hem Gazi Üniversitesi Prostodonti (Protez) anabilim dalında doktora ve uzmanlık eğitimine başlamış hem de Dentalisin kurucu üyeleri arasında yerini almıştır. İmplant protezleri ve Cantilever köprüler ilgili doktora tezini Aachen üniversitesinde  (Almanya) tamamlayarak bilim doktoru ve uzman diş hekimi unvanlarını kazanmıştır. Bir çok ülkede eğitim ve kongrelere katılmıştır. Cok sayıda bilimsel makale ve posterleri bulunmaktadır.

Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPİD), Estetik diş Hekimligi akademisi derneği (Edad) ve ITI- straumann implant  grubu gibi bilimsel kuruluşlara üyedir. Özellikle Estetik Diş Hekimligi, Gülüş tasarımı  ( smile design) , Porselen Lamina protezler , zirkonyum protezler, implant diş hekimliği , diş beyazlatma ve kozmetik konturlama üzerine çalışmaktadır.
Tenis , Basketbol , Squash spor dalları ile ilgilenmekle beraber Seyahat etmek , gurme mutfak konuları ve sanat özel ilgi alanlarıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır