Çocuk Diş Hekimliği

3 Temmuz 2023 by dentalis

Uzm. Dr. Dt. Miraç Sezgi ŞENOL

Merhaba, Pedodonti (çocuk diş hekimi) uzmanları 5 yıl diş hekimliği eğitiminin üstüne, uzmanlık sınavına girerek mezuniyet sonrası 4 sene de ayrıca uzmanlık eğitimi almış diş hekimleri dir.

Çocuk diş hekimleri uzmanlık eğitimleri sırasında hem çocuk ve hem ergen bireylerin diş gelişimleri, her türlü tanı, teşhis ve tedavi yöntemi ile ilgili detaylı eğitim sürecinden geçerler. Bu eğitim süresince pediatri, anestezi gibi temel tıp alanlarında da eğitim alırlar. Aynı zamanda bu eğitim sürecinde çocuklarda davranış yönlendirme ve yaşa bağlı genel duygu durumlarıyla ilgili psikolojik değişimler de öğrenilir. Dişçi korkusu bir fobiye dönüşmeden önce mutlaka Uzman diş hekimlerimizden ön muayene randevu alarak aslında onların dişçi korkusunun yersiz olduğunu görmelerini sağlayın. Uzman Dr. Dt. Miraç Sezgi Şenol ile tüm çocuklar eve gittiklerinde dişçi olmak istiyor ve dişçi oyunları oynamaya başlıyorlar.

Ankara Çukurambar ve Çayyolu bölgesinde bulunan 2 Ağız Sağlığı ve Diş Tedavi Merkezimiz de Çocuk Diş Tedavisi, Sedasyon Bayıltarak Diş Tedavisi, Şeffaf Plak (invisalign), Ortodonti Tedavisi, Diş Dolgusu, Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma tedavileri sunulmaktadır. Pandemi sürecinde hijyen kurallarına harfiyen uyan kliniklerimiz hastaların sağlığı konusunda tüm önlemleri harfiyen uygulamaktadır.