DİŞ BEYAZLATMA İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER –  DENTALİS ANKARA

28 Nisan 2023 by dentalis
Yotube-1200x675.jpg
Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?
Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

DİŞ BEYAZLATMA İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER –  DENTALİS ANKARA

Diş beyazlatma işlemi doğal görünümünü kaybeden dişlere uygulanan bir yöntemdir. Hemen her kişi sağlıklı bir ağıza ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak ister. Son zamanlarda diş beyazlatma ile ilgili çok soru almaya başladık. Bu sorulardan önemli olanlarını sizler için cevaplandırdık.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir ve hangisi daha etkilidir?

Diş beyazlatma, dişlerin doğal rengini açmak ve daha beyaz bir görünüm elde etmek için yapılan bir kozmetik dental işlemdir. Dişler, zamanla renklerini kaybedebilir veya kahve, çay, ve bazı yiyecekler gibi maddelerin tüketilmesi nedeniyle sararabilir. Diş beyazlatma işlemi, bu renk değişimlerini tersine çevirmek ve daha beyaz ve parlak bir gülümseme elde etmek için uygulanır.

Diş hekimi tarafından yapılan ofis tipi beyazlatma işlemi nedir?

Ofis tipi beyazlatma, diş hekimi tarafından uygulanan bir işlemdir. Dişlerin üzerine özel bir jel uygulanır ve bu jel, özel bir ışıkla aktive edilir.

Lazerle diş beyazlatma işlemi nedir?

Lazerle diş beyazlatma, diş hekimi tarafından uygulanan bir işlemdir. Dişlerin üzerine özel bir jel uygulanır ve bu jel, lazer ışığı ile aktive edilir.

Hangi yöntemin daha etkili olduğu, kişinin dişlerinin durumuna ve kişisel tercihlerine bağlıdır. Ancak ofis tipi beyazlatma ve lazerle diş beyazlatma, evde kullanılan beyazlatma kitlerine kıyasla daha etkili sonuçlar verir. Diş hekimleri, kişinin dişlerinin durumunu inceleyerek en uygun beyazlatma yöntemini tavsiye edebilirler.

Diş beyazlatma işlemi ağrılı mıdır?

Diş beyazlatma işlemi genellikle ağrısızdır. Diş beyazlatma işlemi, hassas diş etlerine sahip olan kişilerde, diş eti hassasiyetine neden olabilir, ancak bu geçicidir ve genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir. Bazı insanlar, diş beyazlatma işlemi sırasında hafif bir rahatsızlık veya sıcak veya soğuk hassasiyeti hissedebilirler, ancak bu durumlar da geçicidir ve çoğu zaman diş hekimi tarafından reçete edilen hassasiyet giderici diş macunları veya jelleri kullanarak kolayca kontrol edilebilir.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Diş beyazlatma işleminin süresi, kullanılan yönteme ve hastanın dişlerinin mevcut durumuna bağlıdır. Profesyonel diş beyazlatma işlemleri genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürerken, bazı durumlarda işlem daha uzun sürebilir. Evde yapılan diş beyazlatma işlemleri genellikle 1 ila 2 hafta arasında sürer ve birkaç saatlik seanslar halinde uygulanır. Ancak, dişlerin rengi ve istenen sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, bu nedenle süreler de farklılık gösterebilir.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar süre kalıcıdır?

Diş beyazlatma işleminin kalıcılığı kişiden kişiye değişebilir ve işlem sonrası yapılan bakıma bağlı olarak da değişebilir. Yapılan işlemin türüne, kişinin diş yapısına, diş temizliğine ve kahve, çay gibi renkli yiyecek ve içeceklerin tüketimine dikkat etmeye bağlı olarak dişlerin beyazlığı korunabilir.

Diş beyazlatma işlemi sırasında hassasiyet oluşur mu?

Diş beyazlatma işlemi sırasında geçici hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet genellikle işlemden hemen sonra veya birkaç saat içinde ortaya çıkar ve birkaç gün içinde kendiliğinden azalır. Hassasiyet, diş etlerinde irritasyona veya diş minesinde geçici bir incelmeye bağlı olarak oluşabilir. Bu nedenle, diş beyazlatma işlemi sırasında hassasiyet yaşayan kişilerin, aşındırıcı diş macunlarından ve sıcak veya soğuk yiyeceklerden ve içeceklerden kaçınmaları önerilir. Ayrıca, diş beyazlatma işlemi öncesi ve sonrasında diş hekiminin önerileri doğrultusunda bazı ürünler kullanmak da hassasiyeti azaltabilir.

Diş beyazlatma işlemi yaparken diş minesine zarar verilir mi?

Doğru teknik ve uygun ürünler kullanıldığında, diş beyazlatma işlemi diş minesi için zararlı olmamalıdır. Diş beyazlatma ürünleri diş minesine nüfuz ederek lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur, ancak diş minesine zarar vermezler. Ancak, aşırıya kaçmak ve sık sık diş beyazlatma işlemi yapmak diş minesine zarar verebilir ve diş hassasiyetine neden olabilir. Bu nedenle, diş beyazlatma işlemi yapmadan önce bir diş hekimiyle görüşmek önemlidir.

Diş beyazlatmanın zararlı olup olmadığı konusunda elbette çok farklı görüş söz konusudur. Diş hekimlerimizden Dt. Ayşe Cecelioğlu bu konuda sizler için YouTube kanalımızda bir açıklama yapmıştır. Söz konusu videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi yaparken dişlerin yapısı ne kadar etkilenir?

Diş beyazlatma işlemi dişlerin yapısını belirgin şekilde değiştirmez, ancak bazı hassasiyetler ve geçici renk değişiklikleri yaşanabilir. Diş beyazlatma işleminin etkisi, uygulama yöntemine, kullanılan malzemelere ve dişlerin orijinal rengine bağlı olarak değişebilir. Ancak, doğru bir şekilde uygulandığında, diş beyazlatma işlemi dişlerin doğal yapısını korurken, daha beyaz ve parlak bir görünüm sağlayabilir.

Diş beyazlatma işlemi hamileler tarafından yapılabilir mi?

Diş beyazlatma işlemi hamileler için önerilmemektedir. Bu süreçte kullanılan kimyasalların fetus üzerindeki olası etkileri hakkında yeterli bilgi olmadığından, hamilelerin diş beyazlatma işlemi yapmaları tavsiye edilmemektedir. Hamilelik döneminde diş beyazlatma işlemine ihtiyaç duyulması halinde, doğumdan sonra yapılması daha uygun olacaktır.

Diş beyazlatma işlemi diş etlerini etkiler mi?

Diş beyazlatma işlemi, diş etlerine zarar vermeden yapıldığında diş etlerini etkilemez. Ancak diş etlerinde mevcut olan sorunlar, özellikle diş eti çekilmesi veya diş eti hastalıkları varsa, diş beyazlatma işlemi sonrasında hassasiyet veya diş eti rahatsızlığına yol açabilir. Bu nedenle, diş beyazlatma işlemi öncesinde diş hekimi ile diş etleri hakkında konuşmak ve diş eti problemleri varsa öncelikle tedavi edilmesi önerilir.

Diş beyazlatma işlemi diş dolgularını veya porselen kaplamaları etkiler mi?

Diş beyazlatma işlemi dolguları veya porselen kaplamaları beyazlatmaz, sadece doğal dişleri beyazlatır. Bu nedenle, dolgular veya porselen kaplamaların rengi, dişlerin beyazlatılmasından önce belirlenir ve beyazlatma işleminden sonra dişlerle uyumlu hale getirilir. Ayrıca, diş beyazlatma işlemi yapmadan önce var olan dolgular veya porselen kaplamaların durumu ve sağlamlığı da değerlendirilir. Eğer dolgular veya porselen kaplamalar hasarlı veya aşınmışsa, yenilenmeleri gerekebilir.

Ankara’da Diş Beyazlatma İçin nereyi tercih etmeliyim?

Diş beyazlatma uygulaması, dişlerdeki renklenmeleri gidermek ve daha beyaz bir gülüş elde etmek için yapılan bir işlemdir. Dentalis Diş Kliniği olarak Ankara Çukurambar’da bulunan kliniğimizde, en son teknolojik aletler ve malzemeler kullanarak, diş beyazlatma uygulamalarını en etkili şekilde gerçekleştirmektedir.

Klinik, diş beyazlatma işlemi öncesinde, hastalarının diş yapısına ve renklenme durumuna göre en uygun beyazlatma yöntemini belirleyerek, işlemin en verimli şekilde yapılmasını sağlar. Bu sayede, hastaların dişlerinde istedikleri beyazlık düzeyine en kısa sürede ulaşmaları hedeflenir.

Dentalis Diş Kliniği, Ankara Çukurambar’da diş beyazlatma uygulamasını, diş hekimlerinin özenli ve hassas çalışmasıyla gerçekleştirir. Bu nedenle, işlem sonrasında hastaların dişlerinde herhangi bir zarar, hassasiyet veya ağrı hissetme gibi sorunlar yaşanmaz.

Dentalis, hastalarının diş beyazlatma uygulaması sonrasında da dişlerinin sağlıklı kalmasını önemser ve gerekli bakım ve tedavi önerilerinde bulunarak, hastalarının daha uzun süre beyaz bir gülüşe sahip olmalarını sağlar.

Ankara Çukurambar’da bulunan kliniğimize diş beyazlatma işlemi için başvurarak, dişlerinizin sağlığı ve estetiği için önemli bir adım atabilirsiniz. Uzm. Dr. Dt. Sezgi Şenol başta olmak üzere diğer pek çok diş hekimimizle, size uygun tedavi yöntemini önermek için detaylı bir diş muayenesi yapmakta ve diş beyazlatma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

YouTube Kanalımızı ziyaret ederek başta Estetik Diş Hekimliği alanında olmak üzere pek çok Diş Hekimliği alanında sizler için çektiğimiz bilgilendirme videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca bizi Instagramdan da takip etmeyi unutmayın. Sağlıklı Günler.